Nieprawdziwe ogłoszenia o pracę, jako reklama firmy

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kita
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2012, 09:03

16 sie 2012, 09:19

Witam!

Słuchajcie, szukam pracy od niedawna, tak więc nie do końca rozumiem w jaki sposób polski rynek pracy jest zorganizowany. Jakiś czas temu aplikowałam do jednej firmy na dwa (w odstępach czasowych) stanowiska, bez jakiegokolwiek odzewu ze strony firmy. W moim rozumieniu nie byłam po prostu odpowiednią kandydatką na te stanowiska lub były one już obsadzone. Jednakże od tamtego czasu minęło 3-4 miesiące i wiem, że firma do tej pory nie zatrudniła nikogo. Ponadto na stronie internetowej firmy cały czas widnieją prze datowane ogłoszenia o prace mimo, że inne elementy strony są aktualizowane.
Wygląda mi to na tanią reklamę, która na dobrą sprawę kosztuje tylko nas, poszukujących pracę.
Czy spotkaliście się z podobnym zjawiskiem?
Awatar użytkownika
ironTT
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2012, 21:55

18 sie 2012, 22:02

I co niby ma reklamować te ogłoszenie? Reklama dotyczy jakiegoś produktu i usługi, i skierowana jest do pewnej określonej grupy docelowej. Nie widzi mi się, żeby typowe ogłoszenie o pracę było reklamą.
Awatar użytkownika
gambi
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2010, 23:26

18 sie 2012, 22:57

Pokaż link do ogłoszenia o jakie chodzi, zobaczymy;) Ale jeśli to jest ogłoszenie na stronie pracodawcy... to po co miałby sie reklamować na swojej stronie? :?:
Awatar użytkownika
Kryspin
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2012, 16:51

23 sie 2012, 09:43

No trochę dziwne zjawisko ale jakoś nie chce mi się wierzyć że to reklama. Może rzeczywiście wrzuć link to zobaczymy :)
Awatar użytkownika
justyna.m
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2012, 11:53
Lokalizacja: Pruszków k. Wa-wy

14 paź 2012, 12:21

Z tym wysyłaniem CV gdzie popadnie trzeba uważać, sporo firm/a nawet oszustów jedynie zbiera w ten sposób dane osobowe (adresy, telefony, e-mail itd.). Ostatnio nawet był głośny przypadek we Wrocławiu kradzieży tożsamości i to podczas rekrutacji do pracy. Nie wolno wysyłać ksero dowodów czy Praw Jazdy. Dowód osobisty jest jedynie potrzebny już podczas samego zatrudnienia.
Sama się spotkałam z takimi nieuczciwymi praktykami i tutaj robią takie triki nawet znane Portale skupiające fachowców z danej branży.
Należy uważać na ogłoszenia z gumtree.pl (sporo tam ściemy), nie ma co wysyłać CV jak brak tam nazwy firmy a jedynie jakiś adres e-mail założony na darmowej poczcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa