Początek kariery zawodowej.

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
Awatar użytkownika
mateusz1
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:33

17 gru 2010, 23:38

Witam.
W tym roku ukonczyłem technikum o profilu mechanicznym. Zdobylem tytul technika oraz swiadectwo dojrzałości.
Poszukuje pracy na stałej w firmie zajmującej sie automatyka/ przemysłem motoryzacyjnym itp. Pracowałem za granica pare razy, w weekendy dorabiałem sobie w małej firemce. Postanowiłem poszukac pracy na stałe i tu zaczynają sie schody...
Jezdze po firmach i wszedzie każą zostawiać CV 'na bramie' tylko ze to CV pewnie dalej nie przechodzi. nikt nie oddzwania, jak juz uda mi sie 'wejsc' do jakiejs firmy to slysze ze nie mam doswiadczenia. Ale jak moglem je zdobyc skoro dopiero teraz ukonczyłem szkołe
Posiadam rózne certyfikaty, uprawnienia SEP do 1 kV, uprawnienia na wozki (to wszystko co udało mi sie zdobyc w szkole)
Szukałem przez firmy posredniczace - rowniez lipa

Powiedzcie prosze jak mam inaczej szukac pracy ?

niestety nie mam przodów w zadnej firmie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kulunkele
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2011, 21:36

02 mar 2011, 01:20

Mam podobny problem po technikum.
Więc albo skończysz studia jeszcze inżynierskie, bo po technikum to nigdzie bez doświadczenia nie wezmą. Idź na staż może trafisz na podobny dział jak po technikum i uda się zostać. Znajomości i gdzieś ktoś załatwi ci jakąkolwiek pracę, bądź może lepiej składać cv aby trafić np w firmie produkcyjnej na początku powiedzmy na obsługę maszyn, gdzie nie trzeba mieć doświadczenia bo powiedzą co robić i przez takie stanowisko się gdzieś dostać, ale jak kolwiek bez pomocy kogoś w wewnątrz jest ciężko.
Awatar użytkownika
Darmozjad
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2011, 02:15

29 mar 2011, 02:44

Zawodówkę skończyłem w 1983 roku,jednak do tej pory pracy nie rozpocząłem.Gardzę pracą i boję się jej.
Na szczęście dobrzy ludzie mnie utrzymują.How!
Awatar użytkownika
Boggie
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:41

19 kwie 2011, 13:49

Szukanie pracy to wcale nie taka prosta sprawa. Trzeba być cierpoliwym. Ale rozumiem, ze takie zostawianie cv portierowi moze nie przyniesc efektu. Mimo wszystko uwazam,ze warto. Poza tym warto tez zawierac jak najwiecej znajomosci w miedzyczasie, a moze ktos o czyms bedzie slyszał i tą drogą się coś znajdzie? często firmy szukają kogoś z polecenia zeby miec pewnosc,ze zatrudniaja odpowiedzialna osobe.
Awatar użytkownika
pracowitamandarynka
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2011, 16:10

09 maja 2011, 16:13

Cierpliwość to niestety podstawa, mi szukanie zajęło... oj, długo.
Awatar użytkownika
maharadza
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2011, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

13 maja 2011, 13:29

z pracą w Polsce niestety nie jest łatwo. sam szukalem przez dlugi czas i dopiero niedawno udlao mi sie cos znalezc. mam wielu znajomych po dobrych studiach, ktorzy dlugo po ukonczeniu uczelni nie znalezli zadnej pracy wykorzystujacej ich kwalifikacje.
Awatar użytkownika
pszczółkaAnia
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2011, 08:49

17 maja 2011, 10:20

Ameryki nie odkryje, ale podstawa to dobre CV:) i to z dobrym zdjęciem, jak pracodawca ma sterte CV to bardzo często przegląda je wybiórczo, sugerując się fotką. Fajnie byłoby móc tez zamieszczać wszystkie reklamujące nas informacje a nie streszczać info do tych najwazniejszych (to ciezskie zwlaszcza dla tych z duzym doświadczaniem). Wkurza mnie, że muszę pomniejszać wszystkie info do 9tki, bo przez to nić nie widac;/ fajną opcja są te CV internetowe, ale nie mam pojęcia jak sie je robi... jest tyle firm zajmujących się tym, ale boję się, że trafię na jakiegoś bubla. macie jakieś doświadczenia w pisaniu i zakladaniu takich internetowych stron z CV??
Awatar użytkownika
lorietta
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2011, 14:19

18 maja 2011, 14:36

ja ostatnio znalazłem prackę w sbe, taka firma w piasecznie naprawiająca telefony, jak narazie jest okej, przyjmuja ludzi tez bez wczesniejszego doświadczenia, a tez szukaąłm pracy dłuuuuugooo bo od razu po szkole to żadna firma nawet sie nei zainsteresuje bo tylko, doświadczenie i doświadczenie a niby skad młode osoby mają je zdobyć jak nikt nie chce dac szansy :( :( a i tez an miejscu nauczą wszystkeigo, umowa o pracę i kasa w miarę jak na początkujące osoby wiec polecam :) :) :) , a co do cv to macie racje, lepiej z jakąś fotką, bo tak to juz traci na samym początku

pozdrawiam
Awatar użytkownika
andisam
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2011, 13:18

20 maja 2011, 13:26

Mi się wydaje, że bardziej niż wykształcenie liczy się doświadczenie. Pracodawca bardziej ceni pracowników, którzy nie wymagają praktycznego szkolenia.
Awatar użytkownika
pszczółkaAnia
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2011, 08:49

23 maja 2011, 10:15

Tak tak fotka to podstawa! wszyscy jesteśmy wzrokowcami:)
Wiecie co pytałam troche po znajomych i mówili coś o CV nowej generacji. Konkretnie nie znam linka, ale wiem, że powstaje jakaś duża akcja i moze rodzi się nowa era internetowa, coś jak facebook tylko z info na temat naszego życiorysu, wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wszystkiego co najlepsze!!
Internet rządzi:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa