Praktyki w Manpower - Łódź _ Opinie

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oktawian
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2012, 23:53

08 lis 2012, 23:58

Witam jestem nowy na forum więc z góry przepraszam za możliwie zaistniałe komplikacje. Wczoraj z ciekawości wysłałem CV do firmy zajmującej się pośrednictwem pracy Manpower w Łodzi. Oferta dotyczy bezpłatnych 2-3 miesięcznych praktyk z dziedziny HR min. 3 razy w tygodniu. Ogólnie jestem po Zarządzaniu - Zarządzanie Zasobami Ludzkimi Uniwersytet Łódzki i chciałbym zdobyć gdzieś doświadczenie związane z rekrutacją, selekcją pracowników itp. Dzisiaj zadzwoniła do mnie pani z Man Power i umówiła mnie na rozmowę związaną z tymi praktykami. Z doświadczenia wiem że wiele firm podszywa się pod profesjonalne organizacje, a tak naprawdę nastawione są na wyzysk i typową akwizycję i dlatego bardzo proszę o jakieś własne opinie, relację czy doświadczenia związane z praktykami i pracą w Manpower ?? Czy w ogóle warto tam marnować te 2 ms nie zarabiając tam nawet złotówki, czy może jednak wyniosę z tej firmy przydatną wiedzę, umiejętności i doświadczenie ?? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
oktawian
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2012, 23:53

09 lis 2012, 12:37

Poszperałem trochę na forach i dowiedziałem się, że ta firma tylko z pozoru nazywa się firmą rekrutacyjno-selektywną, a tak naprawdę jest organizacją akwizytorską. Czyli rekrutacja i selekcja jest na trzecim planie, a w rzeczywistości siedzisz z telefonem przy uchu i z książką telefoniczną przed nosem starając się wepchnąć jakieś usługi HR. W większości przypadków klientami są firmy produkcyjne do których niewymagane są specjalistyczne procesy rekrutacyjno-selekcyjne. Czy to prawda??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa