Wzrost płacy minimalnej

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justyna.m
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2012, 11:53
Lokalizacja: Pruszków k. Wa-wy

14 paź 2012, 18:36

Moim zdaniem i tak to nie jest ważne dla pracownika, znam wiele przypadków że pracodawca zatrudnia na najniższą krajową żeby płacić jak najmniejsze składki a pracownik zarabia około 3 tys. na rękę.
Bo chyba nikt nie uwierzy że Informatyk w dużym mieście zarabia na rękę 1000 zł., bo przecież przy rozdawaniu ulotek można więcej wyciągnąć.
Ja miałam również propozycję pracy na najniższą krajową(ale pensja zupełnie inna), ale wybrałam umowę o dzieło bo potrzebowałam większej kwoty do kredytu, pracodawca przystał - bo to są niskie koszty.
A co do pilnowania WZOROWYCH umów to chyba tylko korporacje i państwowe posadki, takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
Kubakubański
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

27 lis 2013, 14:16

justyna.m pisze:Moim zdaniem i tak to nie jest ważne dla pracownika, znam wiele przypadków że pracodawca zatrudnia na najniższą krajową żeby płacić jak najmniejsze składki a pracownik zarabia około 3 tys. na rękę.
Bo chyba nikt nie uwierzy że Informatyk w dużym mieście zarabia na rękę 1000 zł.,
Masz rację, mnóstwo pracodawców tak robi ale szczerze mówiąc wcale im się nie dziwię, przy takich składkach ZUS też bym oszukiwał. Co prawda praca w sektorze IT generuje takie zyski, że informatycy mogą dyktować swoje warunki pracy i nie chcą iść na żadne przekręty podatkowe. Pracownicy innych gałęzi gospodarki nie mają już takiego luzu ;)
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

29 lis 2013, 12:04

To prawda, wielu pracodawców stosuje podobne wybiegi. Niestety dla przeciętnego pracownika to oznacza gorsze warunki ewentualnego kredytu albo całkowity brak szans np. na hipotekę :/ Dlatego moimi finansami zajmuje się księgowość Drezdenko. Pytam o informację, zasięgam opinii i dzięki temu wiem, na co mogę sobie pozwolić i co zrobić, żeby móc pozwolić sobie na więcej ;) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
MonikaZiomek
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:08
Lokalizacja: Warszawa

01 gru 2013, 12:17

Z tą płacą minimalną to jest jakieś nieporozumienie, nie rozumiem dlaczego w naszych zarobkach sa takie przepaści z innymi osobami, krajami, nie prowadzi to niestety do niczego dobrego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa