Roczny wymiar urlopu

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shalafi
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2012, 15:49

20 maja 2012, 16:23

Witam serdecznie,
Proszę o pomoc w ustaleniu ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje mi w bieżącym 2012 roku.

Pierwszą pracę rozpocząłem w dniu 11.04.2011. Do tego dnia wcześniej nie pracowałem, ale ukończyłem studia wyższe, w związku z czym oczywiste dla mnie jest, że w myśl przepisów w ciągu kolejnych dwóch lat (nieprzerwanego) zatrudnienia przysługiwać mi będzie 20 dni urlopu w roku, a począwszy od 11 kwietnia 2013 - 26 dni w roku.

Moja sytuacja wygląda następująco:

- Okres zatrudnienia u pierwszego pracodawcy na umowę o pracę: 11 kwietnia 2011 - 2 października 2011
W tym czasie wykorzystałem 6 dni urlopu

- Okres zatrudnienia u drugiego pracodawcy na umowę o pracę: 3 października 2011 do chwili obecnej (20.05.2012) - umowa na czas określony do 2015 r.
W tym okresie wykorzystałem 13 dni urlopu - w tym łącznie 16 kolejnych dni wolnych od pracy w okresie świąteczno-noworocznym - od Wigilii do niedzieli po święcie Trzech Króli - musiałem wziąć więc w tym okresie 8 dni urlopu (4 dni w 2011 r. i 4 dni w 2012).

Łącznie w 2011 r. (licząc od 11 kwietnia) wykorzystałem 11 dni urlopu.
W 2012 r. wykorzystałem już 8 dni urlopu.
Licząc pierwszy rok mojego stażu pracy (11.04.2011 - 10.04.2012) - wykorzystałem 16 dni urlopu, zatem jeśli dobrze rozumiem, pozostały mi cztery "zaległe" dni do wykorzystania.

W mojej firmie mniej więcej w połowie stycznia był sporządzany plan urlopowy na 2012 rok. W swojej propozycji zawarłem 16 planowanych dni wolnych licząc od połowy stycznia do końca grudnia (nie licząc 4 dni urlopu na żądanie) i plan ten został zaakceptowany przez pracodawcę. ALE. No właśnie, "ale" - w rocznym planie urlopowym nie zostały uwzględnione 4 dni urlopu wykorzystane przeze mnie na samym początku 2012 roku.

Najważniejsze moje pytanie brzmi:
1) Czy roczny wymiar urlopu wypoczynkowego - z mocy przepisów - liczy się:
a) od momentu zatrudnienia?
b) w danym roku kalendarzowym?

I drugie pytanie:
2) jeżeli w 2012 r. wykorzystałem 8 dni urlopu (w tym 1 dzień urlopu na żądanie), a według planu urlopowego (dodajmy - zaakceptowanego przez pracodawcę) tylko 3 dni, to jeśli dodać do tego wspomniany urlop NŻ - zostaje mi do wykorzystania w 2012 roku 12 czy 16 dni urlopu? Czy jeśli - z punktu widzenia korzystniejszego dla mnie jako pracownika - poproszę o 16 dni urlopu, pracodawca ma prawo się na to nie zgodzić, skoro zaakceptował plan? Czy akceptując plan, mój pracodawca zadziałał niezgodnie z prawem?
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

10 gru 2013, 14:52

Wygląda to tak. W roku, w którym zostałeś zatrudniony przysługuje Ci 1,5 dnia wolnego za każdy przepracowany miesiąc. Od 1 stycznia kolejnego roku przysługuje już Tobie urlop w wysokości 20 dni/ rok. Plus ewentualne dni niewykorzystane z poprzedniego roku. Jeśli zmieniałeś pracodawcę, to wchodzi w grę również problem, czy zaległy urlop został przez Ciebie wykorzystany czy nie. Jeśli nie, to pracodawca pewnie zwrócił Tobie ekwiwalent i wtedy niewykorzystane dni przepadają.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie prawo i księgowość”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa