Otwieram firmę i co teraz ?

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje
Awatar użytkownika
cheko
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:15

14 cze 2018, 16:24

Masz załatwione umowy na różnego rodzaju usługi i współpracę z kontrahentami? Masz załatwione formy dostawy, płatności, urządzenia? Jeśli nie, to koniecznie to zrób tuż po otwarciu firmy, aby mieć wszystko dograne na ostatni guzik.
Awatar użytkownika
Roarrra
Posty: 19
Rejestracja: 29 kwie 2018, 11:20

19 cze 2018, 11:25

Nie pozostaje nic tylko zarabiać na swojej firmie ;D Jednak w pierwszej kolejności czeka Cie bardzo dużo spraw do załatwienia. Urządziłeś już swoje miejsce pracy, niezbędny sprzęt oraz meble to podstawa. Mogą też przydać Ci się grawerowane tabliczki informacyjne od U nas w firmie każdy taką ma :)
Awatar użytkownika
Roban
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2016, 19:56

19 cze 2018, 14:55

Dobrze, że tu trafiłem ponieważ stoję przed tym samym problemem. Jednak moja firma to restauracja.. jakie meble do restauracji są w modzie w tych latach? Jakie powinienem kupić, żeby nie wymieniać ich za rok czy za dwa.. trudny wybór. Szukam ciekawych i nowoczesnych mebli w internecie np na Czy ktoś z Was może mi pomóc w tej kwestii?
Awatar użytkownika
Domin
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2016, 18:01

19 cze 2018, 16:40

Użytkownicy przede mną mają sporo racji, meble do restauracji wyglądają w teraźniejszych czasach jak domowe meble. Zerknij na i zainspiruj się meblami od nich, a nóż coś Ci się właśnie tam spodoba :)
Awatar użytkownika
Antoska55
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2018, 18:42

25 cze 2018, 16:41

Na pewno na początku czeka Cie sporo wydatków. Trzeba zainwestować w niezbędne sprzęty, ale i także w podstawowe meble firmowe. Jeżeli będziecie szukać takich rzeczy to zajrzyjcie na stronkę Jest to sklep mający bardzo dużą ofertę na meble dla biznesu.
Awatar użytkownika
kokoso
Posty: 19
Rejestracja: 30 lis 2017, 15:52

25 cze 2018, 17:03

Faktycznie, otworzyć teraz firmę to ogrom wydatków. Gdybyście urządzali biuro, no chocby salę konferencyjną, to niedrogie meble znajdziecie tutaj Mają bardzo fajne stoły i krzesła. Można z nich stworzyć sympatycznie wyglądające pomieszczenia za niewielkie pieniądze.
Awatar użytkownika
Roban
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2016, 19:56

25 cze 2018, 18:40

Chciałabym rozreklamować firmę Zastanawiam się nad jakąś dużą akcją jak i również wydrukowaniu ulotek, nadruków na koszulki. Co jeszcze mogłabym zrobić? Bardzo zależy mi na rozpowszechnieniu firmy. Macie jakieś sprawdzone pomysły?
Awatar użytkownika
Tomaszewski87
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:52

05 lip 2018, 17:55

Ja kiedy otwierałem swoją firmę w Warszawie to najpierw przekalkulowałem co będzie dla mnie lepsze czy to jak bym pracował w domu czy gdybym wynajął biuro. Po przeliczeniu korzyści i wad wypadło na to, że lepiej wynająć biuro. Szukałem na Mokotowie na ulicy Domaniewskiej (ze względu na prestiż), wśród tych ofert: Jest tam wiele ciekawych propozycji biurowych, gdyby ktoś był zainteresowany.
Awatar użytkownika
Marysia_89
Posty: 6
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:41

01 wrz 2018, 19:43

Warto pomyśleć od razu od księgowości. Nawet przed rozpoczęciem dzialalności, ponieważ biuro księgowe może Ci w tym pomóc.
Nie wiesz jak założyć działalność gospodarczą Tym bardziej powinieneś uda się do księgowej.
Ja np nie znam się na tym i nie znam przepisów, a nie chciałabym mieć potem problemów, np jeżeli zapomne za coś zapłacić. A często o tym zapominam.
Nawet złe wypełnienie wniosku do CEIDG wiąże się z konsekwencjami, np źle wybarana forma opodatkowania. Można ją zmienić raz w roku tylko.
Awatar użytkownika
Gagala
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2018, 00:40

02 paź 2018, 01:11

Przedsiębiorca, który korzysta z firmowego samochodu również do celów prywatnych nie będzie mógł w całości zaliczyć poniesionych wydatków do kosztów. Sprawdź, kto zyska, a kto straci na nowych przepisach. Uwaga! Zmiany już od 2019 roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własna działalność - DG, spółki, franczyza”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa