Specjalista ds. księgowości

Oferty pracy w Chrzanowie
Kontakt:

26 lis 2018, 02:30

DR GREEN to polska marka nawozów dolistnych - od 6 lat mocno rozwijamy się na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych.

Obecnie poszukujemy osób chętnych do objęcia pracy na stanowisku:

Opis stanowiska:
• Weryfikacja dokumentów pod względem formalnym i rachunkowym,
• Wprowadzanie danych do programu księgowego (OPTIMA) zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi i ustawy o rachunkowości,
• Dekretowanie i księgowanie faktur zakupowych,
• Prowadzenie i rozliczanie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych,
• Analiza rozrachunków z dostawcami i odbiorcami (zobowiązania i należności),
• Uzgadnianie sald księgi głównej z księgami pomocniczymi,
• Obsługa płatności - przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych,
• Rozliczanie i księgowanie delegacji służbowych,
• Rozliczanie płatności faktoringowych,
• Uzgadnianie rejestrów VAT oraz udział przy sporządzaniu deklaracji podatkowej,
• Prowadzenie spraw ubezpieczeniowych firmy,
• Uczestniczenie w procesach zamknięcia miesiąca i roku,
• Przygotowywanie zestawień i analiz na potrzeby Zarządu oraz Działu Księgowości.

Wymagania:
• Doświadczenie na podobnym stanowisku - praca w pełnej księgowości ,
• Wykształcenie kierunkowe (wskazane rachunkowość, finanse),
• Praktyczna i teoretyczna wiedza na temat zagadnień finansowo-księgowych , znajomość przepisów Ustawy o rachunkowości oraz prawa podatkowego (pdop, VAT),
• Dobra znajomość obsługi komputera oraz pakietu MS Office,
• Znajomość programu COMARCH ERP OPTIMA będzie dodatkowymi atutem,
• Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
• Zaangażowanie i odpowiedzialność za powierzone obowiązki, dokładność i rzetelność.

Oferujemy:
• Ciekawą pracę w innowacyjnej polskiej firmie,
• Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
• Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

Telefon: +48327121100