rotacja pracowników

Obowiązki pracownika i pracodawcy
Awatar użytkownika
cereme
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2010, 20:17

25 gru 2010, 20:22

Witam! Czy spotkaliście się z wysoką rotacją pracowniczą w waszej firmie? Jakie konsekwencje ma to zjawisko?
Awatar użytkownika
Katman
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011, 16:28

25 maja 2011, 20:52

U mnie w poprzedniej pracy nie było dużej rotacji.
Choć są takie branże, w których rotacja jest duża. Tam, wynika to z chęci bycia niezależnym od pracodawcy (reklama), z obawy przed wypaleniem, znudzeniem.
Konsekwencje są takie, że zatrudnia się sporo osób, które po jakimś czasie też odchodzą do coraz lepszej pracy i tak dalej i tak dalej. Takie osoby określa się jumperami.
Awatar użytkownika
Zielona Linia 19524
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2011, 08:10
Lokalizacja: Polska

08 wrz 2011, 10:02

Problem rotacji pracowników rzeczywiście się pogłębia i prognozy wskazują, że zjawisko to jeszcze się nasili. Wynika to w dużej części z faktu, iż specjaliści migrują między firmami ze względu na brak możliwości awansu w danym przedsiębiorstwie, a do tego niejednokrotnie dochodzi tez brak wsparcia ze strony szefa czy managera zespołu. Ci ostatni próbują przeciwdziałać zjawisku, podnosząc pensję najbardziej wykwalifikowanym pracownikom, co z drugiej strony osłabia nie tylko finansową pozycję firmy na rynku. Jak widać kluczem do sukcesu może tu być sprawne i kompetentne zarządzanie..., ale tego trzeba się nauczyć.
Awatar użytkownika
Meliorvisus
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2012, 01:09

28 mar 2012, 02:11

KOnsekwencją najważniejszą jest spadek kompetencji pracowników
Awatar użytkownika
marekpiotr1984
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru 2012, 11:40

03 sty 2013, 17:47

U nas była nie dawno taka rotacja i niestety pracownicy sa mniej wydajni ze względu na stres jakiego doświadczyli. Spadaja morale i robi się nerwowa atmosfera w zakładzie... Ogólnie nie jest dobrze.
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

16 sty 2014, 11:25

Kiedy w firmie jest duża rotacja, zawsze myślę najpierw, co jest z firmą nie tak.. Oczywiście są różne sytuacje, czasami wynika to z faktu, że akurat w podobnym czasie pracownicy odchodzą z przyczyn zupełnie niezwiązanych z pracodawcą czy samą pracą. Ale myślę, że w dobrym interesie pracodawcy jest dbanie o to, aby pracownicy nie zmieniali się za często (co zresztą bardziej im się opłaca, nie trzeba szkolić kolejnych osób).
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

18 sty 2014, 09:12

Nie trzeba szkolić pracowników to raz a dwa zadowoleni pracownicy to zadowoleni klienci ;) A pomijając branże, gdzie zazwyczaj się ludzie pracujący dorywczo, to też uważam, że jeśli są duże rotacje to znaczy, że coś w firmie nie gra
Awatar użytkownika
smagny
Posty: 293
Rejestracja: 25 gru 2013, 19:33

21 lut 2014, 17:35

Duża rotacja jak to bywa w korporacjach ;p
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

03 mar 2014, 08:30

Nie do końca tak jest, można pracować w korporacjach długie lata - oni zazwyczaj wychodzą z założenia, że jak już szkolą pracowników to nie po to, żeby ich zmieniać szybko
Awatar użytkownika
marion
Posty: 156
Rejestracja: 19 mar 2015, 12:30

07 kwie 2015, 15:45

ja zmieniłam pracę przez dużą rotację, ale następną znalazłam na stronie rekrutacyjnarewolucja.pl i teraz jestem zadowolona :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakłady pracy”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa