Doświadczenie

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DJFifty
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2010, 17:19

20 lis 2010, 17:21

Witam,
Czy mogę jako osoba pracująca podjąć się stażu w innej firmie (po godzinach pracy) żeby zdobyć doświadczenie z innego typu pracy?
O staż sam zamierzam się postarać bez pomocy UP.
Czytałem gdzieś że UP nie daje możliwości podjęcia stażu kiedy nie jest się bezrobotnym.
Proszę o jakieś podpowiedzi czy taka forma jest dopuszczalna a jeśli nie to jak w wolnych godzinach po pracy mogę zdobyć dodatkowe doświadczenie?

Dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sharp
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2010, 21:34

29 lis 2010, 21:37

Urząd pracy na pewno nie załatwi Ci stażu , jeśli pracujesz .Oni nie mają kasy na staże dla osób bezrobotnych a co dopiero dla pracujących .

Myślę , że po godzinach pracy możesz robic staż w innej firmie , tego chyba nikt Ci nie może zabronić .
Awatar użytkownika
JolkaJolka
Posty: 8
Rejestracja: 16 kwie 2012, 10:00

23 kwie 2012, 10:51

Jeśli nie będziesz korzystać z materiałów pierwszej firmy, nadużywać jej wizerunku, czy świadczyć jakoś przeciwko niej, to według mnie nie ma w tym nic złego. W końcu to jest Twój czas wolny od pracy. To tak jakbyś uczył się języka po pracy na korepetycjach - a tego przecież nikt nie zabrania. Tym bardziej, że, jak piszesz, są to inne branże.
Pozdr.

J.K.
Awatar użytkownika
Farmer_Irek
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2012, 15:18

08 lis 2012, 15:24

Z braku czasu nikt nie decyduje sie na takie działania ale to błąd ;) Powinno się ciągle douczać
Awatar użytkownika
Nowinka
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2013, 17:37

16 lut 2013, 16:42

a tym bardziej,że dzisiaj najważniejsze jest właśnie doświadczenie.
Awatar użytkownika
gnomek44
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2013, 19:01
Lokalizacja: Strzegom

17 paź 2013, 19:05

Oczywiście, że istnieje taka możliwość i to się na pewno ceni. Nawet możesz spróbować podjąć pracę za darmo, aby tylko nabrać doświadczenia.
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

27 lis 2013, 14:20

Jeśli zależy Ci na stażu z UP, to nie ma szans - są zarezerwowane dla bezrobotnych. Ale jeśli dogadasz się z firmą, która na takich warunkach, poza godzinami pracy chce Cię zatrudnić, to nie widzę przeszkód. Powodzenia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie prawo i księgowość”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa