wypowiedzenie w trakcie zwolnienia lekarskiego

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
franek_kimono
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2011, 11:41

08 lut 2011, 11:46

przykład.

22.05 idę do lekarza bo mam skręcony staw skokowy. Nie biorę zwolnienia bo mam sporo roboty.
noga mnie boli więc
24.05 idę znowu do lekarza i daje mi zwolnienie lekarskie (nie chciałem pogorszyc sytuacji). W pracy byłem tylko rano a potem pojechałem do lekarza i już nie wróciłem.
25.05 przyszedłem do pracy z racji tego że miałem jakieś ustalenia z klientami i i tak na prawdę zrobiłem to tylko w trosce o dobry interes pracodawcy.
nie chciałem przekazywac zwolnienia bo kolejny dzień to była sobota i nie było mi potrzebne to zwolnienie.
listy nie podpisywałem ale de facto pracę świadczyłem bo wysłąłem ze dwa maile i miałem jakieś spotkania na miescie. Pod koniec dnia dostałem wypowiedzenie.

Wyczytałem gdzieś że jezeli pojawiam sie z uwagi na dobro pracodawcy to moze byc takie wypowiedzenie uznane za bezskuteczne.
Awatar użytkownika
dirtydancer
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:23

20 kwie 2011, 22:33

O dobrą, uczciwą pracę nie jest łatwo, dlatego Ci, którzy ją mają niech szanują. Niestety nie każdy ma takie szczęście i wielu z nas jest świadkiem oszustw i przekrętów. Czas się nimi podzielić z innymi i dzięki temu zmniejszyć ilość bezradnych pracowników, którzy stali się ofiarą. Na „dodajoszusta.pl” zamieszczajcie swoje historie – czytajcie innych, a być może życie stanie się łatwiejsze. Ja na to liczę, bo jestem na etapie szukania solidnej, uczciwej pracy, a te wpisy bardzo mi pomagają.
Awatar użytkownika
kamilnowakowski
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2016, 10:49

30 paź 2016, 21:37

Może nie w kwestii rozwiązania problemów z umową, ale jeśli chodzi o staw barkowy to jak najszybciej sobie jakiś preparat na stawy kup. Też miałem problemy z barkiem i gdyby nie preparat Hyalutidin to do dzisiaj bym odczuwał ból.
Awatar użytkownika
michall98d
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2016, 10:29

02 lis 2016, 10:30

Dokładnie, taki preparat może bardzo dużo pomóc.
Awatar użytkownika
josseffp
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:46

11 lis 2016, 11:37

A jak na moje to powinno iść się do jakiegoś lekarza a nie kupować na własną rękę.
Awatar użytkownika
mannchutdd
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2016, 17:49

17 lis 2016, 08:10

No tak, przecież nie wiesz dokładnie czy takie coś pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie prawo i księgowość”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa