Co przewiduje prawo dla nieletnich?Praca przez neta dla -18

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
striker994
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2008, 18:37

17 wrz 2008, 19:49

Witam!
Jestem tu nowy na forum i w ogóle uczestniczę na forach od nie dawna i czasami popełniam błędy itd.
Przejdźmy do rzeczy.Mam 14 lat.Czy prawo kompletnie zabrania zlecania,dawania pracy osobom nieletnim?Widzę mnóstwo wiary w moim wieku w mieście z gazetami,ulotkami.Są też ogłoszenia o pracy dla nastolatków.Dotyczą one "reprezentowania firmy przez internet","reklamami przez internet" lub "odbieraniem maili" i "funkcję ochroniarza strony"Wynagrodzenia dla nastolatków w tych internetowych ogłoszeniach jest jak na mój wiek dobre.Wkręcają w niektórych,że za tydzień można nawet 100pln zarobić.Każda z tych prac przez neta wymaga szkolenia,które również odbywa się przez neta.Wysłałem maile do paru takich pracodawców(tych z firm z netu) o przedstawienie oferty pracy.Dostałem załącznik w wordzie,o przebiegu szkolenia i ofercie.Okazało się ,iż wszystkie załączniki od wszystkich firm są identyczne!Czy te prace to prawda czy pic na wodę?Trochę odbiegłem,ale ok.To jak z tym prawem,nie mogę w ogóle pracować legalnie?
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie prawo i księgowość”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa