Pytanie o pracodawcę, Norwegia.

Forum dla mieszkających lub wybierających się do Norwegii. Opinie, porady, uwagi, pytania, zakwaterowanie, poszukiwanie pracy, legalizacja pobytu, po pracy
Awatar użytkownika
kka_
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2012, 15:53

24 kwie 2012, 12:59

nie mowie ze to nie sciema tylko z Twojego posta, paawelekk86, wynikalo, iz to ze jest starszy to musi byc od razu sciema z calym wyjazdem.
@binnary podziel sie w takim razie sposobem na te zagraniczne oferty;)
Awatar użytkownika
binnary
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2012, 10:21

24 kwie 2012, 13:19

Przede wszystkim unikać osób prywatnych, to najczęściej naciągacze. Jeśli ktoś nie ma doswiadczenia, polecam mimo wszystko agencje ale tylko z wpisem do krajowego rejestru. Podmiot działający legalnie nie robi problemu z ujawnianiem szczegółów o sobie. Druga rzecz to stawki. Nikt pod słońcem nie zaoferuje więcej niż musi. Nikt. Wystarczy zorientować się w ofertach, by wyciągnąć sobie średnią. Z regóły im wyższa stawka tym póżniej większe łzy. Wazne też jest nastawienie. Na farmie pracowałem 2 razy i mieszkałem zawsze w karavanach czyli dużych campingach. Nikt nie zakwateruje pickera w hotelu choćby o minimalnym standardzie. Dojazd z miasta na farmę? Właściciel też człowiek a więc chce jak najtaniej:))) Więc kupuje kilka (w porywach do 300 i więcej ale to w UK) zdezelowanych przyczep coś poprawi, stawia na polu i już. I to trzeba niestety przełknać.
Sprawa ważna: jadąc z agencją, zawsze jest mieszkanie. W razie klapy, jest gdzie poczekać na busa. Serio. Wystarczy się przekonać, co znaczy czekać pod chmurką dwa dni. Nie będę wymieniał nazw, bo ktoś napisze, że naganiam ale napiszę, której agencji należy unikać jak ognia: Exotic Green. To byłą moja wielka wtopa. Brak pracy.
I koniecznie bilet w dwie strony.
Jest jeszcze możliwośc korzystania z lokalnych agencji w razie braku pracy i tę polecam. Można pojechać z jedną a na miejscu rozejrzeć się za inną. I nie mam na myśli dziewczyny, choć ta opcja jest bardzo rozpowszechniona:)))
Awatar użytkownika
binnary
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2012, 10:21

24 kwie 2012, 13:23

No i ja jeszcze nigdy nie płaciłem za żadne tłumaczenia, nic. Tylko bilet. Pośrednictwo pracy jest bardzo opłacalne więc to załatwia firma, chcąc mieć jak najwięcej "skór" do sprzedania.
Awatar użytkownika
aguagu
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2012, 22:36

24 kwie 2012, 14:52

Gość z fb twierdzi, że ktoś się podszywa pod niego i jest wściekły, bo wydzwaniają ludzie do niego, ale mailowego p. gralaka namierzają.
Awatar użytkownika
straboon
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2012, 14:08

24 kwie 2012, 16:33

@aguagu
No to niezła jazda, niech go znajdą i ukamieniują. Sa firmy które sprawdzają wiarygodność takich ofert a podkablowanie jest darmowe, ja niestety na tym sie nie znam.
Byłem przez pośrednika 2 razy u wiatraków i tak jak @binnary pisze nic nie pobierają odciągają wszystko z pierwszej tygodniówki. Jedyne co to bilet który brał już sam przewoźnik z mojego miejsca zamieszkania do pośrednika. Bilet z Polski i do Polski już z wypłat. Wszystko zapewnione na legalu, wycinki z wyplat tez były dostępne. Tylko w mieszkaniach ciasno bo po 4-6 osób ale dalo sie przeżyć. Poskladalem CV w PL może coś znajde a jak nie to wracam na stare śmieci.
PS
Najbardziej mnie rozwalają ogłoszenia w PL szukam pracownika fizycznego/budowlanego-wymagany stopień niepełnosprawności. Paranoja! Żeby być atrakcyjnym dla pracodawcy trzeba miec 20-25lat miec wykształcenie wyższe, 5 lat doświadczenia, 3 języki obce, uprawnienia na wszystkie maszyny i pojazdy i w tedy moze dostaniesz coś za 2-3tyś za mieśka. 20+% udokumentowanego bezrobocia.
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia i znalezienia satysfakcjonującej pracy. :roll:
Awatar użytkownika
aguagu
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2012, 22:36

24 kwie 2012, 19:30

a ja studiuję ogrodnictwo...
a mam wrażenie, że w tej norge nic kompletnie nigdy nie znajde...
Awatar użytkownika
aleksandergralak
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2012, 21:35

24 kwie 2012, 21:56

WITAM SERDECZNIE.
Nazywam sie Aleksander Gralak i nigdy nie dawalem zadnego ogloszenia werbujacego ludzi do pracy w Norwegii. Ktos podszywa sie pod moje nazwisko. To jedno wielkie oszustwo. Sprawe skierowalem juz do adwokata, gdyz ta sprawa wymaga wyjasnienia.
Aleksander Gralak
Norwegia
Awatar użytkownika
MonMon
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2012, 23:51

25 kwie 2012, 10:42

Witam
PAnie Aleksandrze ,dziekuje za wpis na forum i potwierdzenie o oszustwie!!
Mam nadzieje ze sprawa sie szybko wyjasni.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Endriuu2
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2012, 16:48

25 kwie 2012, 11:04

Ja również dziękuje za wpis tym samym już wiadomo że to przekręt był i nie ma co sobie zawracać już głowe tym.
Mam też nadzieje że szybko znajdzie sie cały delikwent odpowiedzialny za to piękne oszustwo :)
Awatar użytkownika
kuntakinte111
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2012, 16:20

26 kwie 2012, 18:12

Gościu ładnie na przetrzymanie wziął.Budząc coraz większą nadzieje tylko że straciliśmy tyle czasu przez takiego pacana.Ja ruszam do Szwecji powodzenia dla wszystkich! .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Norwegia”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa