Pytanie o pracodawcę, Norwegia.

Forum dla mieszkających lub wybierających się do Norwegii. Opinie, porady, uwagi, pytania, zakwaterowanie, poszukiwanie pracy, legalizacja pobytu, po pracy
Awatar użytkownika
vircel
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2012, 10:49

23 kwie 2012, 11:15

Witajcie,

Moim skromnym zdaniem ten cały wyjazd jest dobrze rozplanowanym przekrętem ażeby zarobić po 15 zł od załóżmy 100 osób co da nam miesięczną polską wypłatę. Kosztem 1 - 2 dni pracy.

Dlaczego tak myśle gdyż :
1 Nie podano żadnego konkretnego adresu ani nazwy firmy, nawet telefonu, ciężej kłamać przez tel.

2 te nieszczęsne 15 zł, nikt uczciwy nie bierze pieniędzy za rekrutacje ,bo wie że szybko się zwrócą kosztem pracownika z biegiem czasu. I jakie znów listy! wszystko elektronicznie, a tu nagle listy za 15 zł ... a choćby nawet wysłanie 100 listów w zamian za 30 dobrych pracowników to żadna strata dla konkretnej firmy. No i że przyślą listy do wszystkich nawet te odmowne- w tych czasach listy odmowne przysyła się kandydatom na dyrektorów banków a nie zbieraczom truskawek.

3. To że wszyscy czekali 3 tygodnie tak jak zresztą było wspomniane to (choć nie jestem psychologiem i nie chce być)jakieś zaganie psychologiczne, ta cierpliwość "oszusta" wzbudziła w nas pewne zaufanie, gdyby w pierwszym mailu wspomniałby o tej opłacie, myśle że wiele osób od razu zalało by ją.

4. to juz moje prywatne doświadczenie, że na pierwszego maila od mr Aleksander z załącznikiem tych pięknych łazienek itd nie odpisałem nic, tzn daty czy chęci mimo to wczoraj dostałem drugi mail. I podejrzewam że pierwszy etap przeszli wszyscy zainteresowani.

Mam nadzieje że moje argumenty pomogą Wam podjąć trafną decyzję, i że co ważniejsze ten tok myślenia jest trafny.
Proponuje odesłać wypełnione dokumenty bez pieniędzy.
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
kka_
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2012, 15:53

23 kwie 2012, 12:51

siemanko:) ja natomiast nie dostalam zadnego maila, tez dobrze :P nie wiem sama co myslec o tych 15zl.. niby nie duzo ale jednak.. a ktos wczesniej wspomnial, ze sie natknal na inny sposob oszustwa, mianowicie zglaszanie swojej kandydatury i potrzeba wypelnienia jakiegos smiesznego formularza, tez sie z tym spotkalam (3 oferty), na zadna nie odpisalam, chamy jedne :)
pozdro
Awatar użytkownika
MonMon
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2012, 23:51

23 kwie 2012, 14:17

Zgadzam sie z Toba Vircel ja tez tak mysle wydaje mi sie to wszystko dobrze przemyslanym oszustwem....

Wiec co nam pozostaje ??/Moze agencje pracy ???Choc tez sie sporo o nich naczytalam....ale przynajmniej chyba nie powinny pobierac jakichs smiesznych oplat......
Awatar użytkownika
milenanl91
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:56

23 kwie 2012, 15:36

Jedyną rzeczą jaka nie wzbudziła we mnie niepewności jest miasto Drammen. W okolicach jest wiele plantacji truskawek itp., więc tu się zgadza. :)
No nic... ja rezygnuję, nic nie wpłacam, nie wysyłam.
Jeśli ktoś wpłacił pieniądze, dostanie list, uda się wyjazd itp. niech się pochwali.
Życzę powodzenia i pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
paawelekk86
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2012, 08:58

23 kwie 2012, 16:42

podziele się wiadomością że znalazłem Pana Gralaka na Facebook, starszy gość. JEDNYM SŁOWEM LIPA I JEDNA WIELKA ŚCIEMA!!!!
Awatar użytkownika
kka_
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2012, 15:53

23 kwie 2012, 23:00

@up ktoś wcześniej juz tez znalazł go na fb, a to że jest starszy nie znaczy, że ma być lipa.
Awatar użytkownika
paawelekk86
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2012, 08:58

24 kwie 2012, 08:57

Nie chodzi mi o to że starszy człowiek nie może się takimi żeczami zajmować, tylko że dlamni jest to jeden wielki oszust i naciągacz a widzę że niektórzy dalej się łudzą wyjazdem do Norwegi. Powodzenia
Awatar użytkownika
binnary
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2012, 10:21

24 kwie 2012, 10:31

Witam! Również otrzymałem maila z odpowiedzią i wzorem CV a także żądaniem uiszczenia opłaty. Coś nowego w sprawie? Ktoś miał rozmawiać z panem Gralakiem na Face. Mnie dziwi skredytowana opłata za przejazd a porównując, 600 zł to nie 15 więc nie powinno być problemu, by skredytować i te 15...
Awatar użytkownika
margaritaPoland
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2012, 11:14

24 kwie 2012, 10:34

To jest oszustwo, ciągle się właśnie słyszy o takich drobnych wpłatach nawet 7-8 zł za jakiś drobiazg . Potem nikt się nie odzywa temat zamiera...Opłata "DOBROWOLNA" ale bez niej nie ma dalszego Etapu.
Dobra ludzi jak ktoś w to wierzy niech jedzie i potem zda relacje.
Czy na Mickiewicza 10 w Łodzi słyszeli o takim gości?
Brak namiarów na agencje, firmę w Norwegii...
Zdjęcia z neta...
Facet na FB konto zmyłkowe bo tylko kilku fikcyjnych znajomych lub wcale...

Wątpliwości mówią same za siebie.
Awatar użytkownika
binnary
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2012, 10:21

24 kwie 2012, 10:41

Większość ludzi na tym forum to, jak zauważyłem ludzie młodzi. Ja od kilku dobrych lat jeżdżę za granicę, i najczęściej to właśnie wszelkie "tłumaczenia" itp są skredytowane a nie bilet, ew. i to i to. W zasadzie nie spotkałem się jeszcze z takim układem i ma to miejsce przy okazji dalekich i kosztownych wyjazdów, np. do UK bądż Hiszpanii. To chyba jednak lipton.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Norwegia”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa