Słaby wzrok a praca na wózku widłowym.

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
Awatar użytkownika
blabla
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2013, 10:20

06 sty 2013, 10:56

Witam, mam 23 lata i jestem już trochę sfrustrowany swoją obecną sytuacją. Od roku czasu próbuje znaleść jakąś w miarę normalną pracę ale niestety z moim podstawowym wykształceniem jest to chyba niemożliwe. Ogólnie jestem dość "duży" ale praca na łopacie mnie kompletnie nie interesuje. Zawsze chciałem być ochroniarzem bo w ryj nie boje się dostać ale na rynku pracy jest tylko dostępne cieciowanie gdzieś na marketach. Myślałem nawet żeby zrobić jakiś kurs ochroniarski ale z tego co się doczytałem to trzeba też od razu robić zezwolenie na posiadanie broni a ja mam słaby wzrok, no i po za tym trzeba też mieć chyba jakieś wykształcenie do tego. Tak więc dla mnie paranoja to jest trochę bo wiem że bym się w tym sprawdził no ale cóż , widać gość fizycznie coś ochraniający też musi być wykształcony hehe.
Dobra teraz do tematu.
Aby znaleść normalną pracę wpadłem na pomysł zrobienia sobie kursu na koparko-ładowarkę albo na widlaka ale teraz nurtuje mnie jedno pytanie. Posiadam wadę na jedno oko a mianowicie obraz jest trochę rozmazany. Z punktu widzenia okulistów jest to chyba dość poważne ale gdy mam otwarte oboje oczu widzę bardzo dobrze i nigdy nie miałem żadnego problemu z widzeniem i jestem pewny że moja sytuacja wrokowa w ogóle by nie przeszkadzała do prowadzenia takich maszyn. Problem jest tylko taki czy mi formalnie pozwolą na tym pracować i czy w ogóle warto próbować robić taki kurs w takiej sytuacji. Dodam że prawo jazdy mam normalnie , tylko że mam obowiązek jeździć w okularach ale i tak nie jeżdżę a nigdy wypadku nie miałem hehe. No i pracowałem kiedyś na magazynie gdzie przez przypadek zrobiłem nie te testy co trzeba było a właśnie psychotesty na wózek widłowy i ostatecznie je zdałem ALE... w kwestii okulisty wyglądało to tak że okulistka miała chyba z 70 lat a ja połowę tablicy zapamiętałem gdy miałem czytać chorym okiem i możliwe że dlatego mi się udało.

Tak więc to by było na tyle , proszę o wasze wypowiedzi bo bycie bezrobotnym już mi bardzo doskwiera no a precyzyjnie to napiszcie czy warto brać się za ten kurs na wózki bądź koparki.
Pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
moto84
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2013, 16:37

29 sty 2013, 16:48

Na wózek widłowy musisz mieć zrobione badania lekarskie i psychotechniczne tam wyjdzie czy nadajesz się do tej pracy czy nie. Teraz nie ma co gdybać. Zrób badania i się dowiesz.
Awatar użytkownika
Nowinka
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2013, 17:37

16 lut 2013, 16:35

i co jesteś już po badaniach?
Awatar użytkownika
Roksana
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2013, 12:55

21 mar 2013, 13:08

Wiesz, to nie jest tak do końca. Aby zdobyć uprawnienia na wózek widłowy trzeba przejść badania psychotechniczne, które nie sa wymagane aby zostać kierowcą z kategorią B. A które nie wyjdą dobrze przy duzej wadzie wzroku.
Awatar użytkownika
tomeh
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2013, 16:50

03 lip 2013, 08:53

Jak jest slaby wzrok to pewnie okulary do wózka trzeba mieć tak jak do prowadzenia auta.
Awatar użytkownika
wikt_oria
Posty: 24
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:18

11 gru 2016, 15:08

W takich przypadkach warto zainwestować w laserową korekcję wzroku. W gabinecie http://okulistyka-wasik.pl można zrobić taki zabieg na raty. Jeśli kogoś nie stać na wyłożenie od razu takiej dużej sumy to jest to naprawdę dobra opcja ;-)
Awatar użytkownika
harmonia
Posty: 357
Rejestracja: 13 maja 2013, 13:18

17 sty 2017, 09:54

Od czegoś są okulary, jak sądzę nie powinno to być problemem, chyba że wada jest naprawdę bardzo powazna
Awatar użytkownika
jutanar
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2017, 08:05

18 sty 2017, 08:07

Dokładnie, wystarczą okulary i po sprawie



_________________
website here
Awatar użytkownika
Cherry
Posty: 347
Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:23

16 maja 2017, 12:28

Soczewki na pewno są bardziej wygodne, ale o ich noszeniu powinien zadecydować lekarz.
Awatar użytkownika
Assasin
Posty: 191
Rejestracja: 04 sty 2014, 18:44

31 maja 2017, 17:58

jak dla mnie to się kiepsko kwalifikuje. Trzeba zrobić badania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa