Kiedy należy założyć konto firmowe

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
Awatar użytkownika
marusue
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2013, 10:18

23 kwie 2013, 14:07

Czy spotkaliście się z sytuacją, w której z niezwykłą nieustępliwością namawiano was na otworzenia konta firmowego, jako warunku koniecznego do spełnienia, by móc legalnie prowadzić działalność gospodarczą? Czy spotkał się ktoś z was z sytuacją, w której tuż po zarejestrowaniu firmy znalazł w skrzynce na listy, swojej mało jeszcze znanej firmy, gotowy do wypełnienia, ba gotowy jedynie do podpisu formularz służący do wszczęcia procedury otworzenia bardzo drogiego konta firmowego? To nasze doświadczenia a ciekawią nas Wasze, nim wszyscy dotarliśmy do informacji, że zgodnie z Ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, ustawodawca nakłada na przedsiębiorców taki obowiązek ALE DOPIERO WÓWCZAS, GDY KWOTA JEDNORAZOWEJ TRANSAKCJI POMIĘDZY PRZEDSIĘBIORCAMI PRZEKROCZY 15 TYS EURO, CZYLI OBECNIE PONAD 60 TYS PLN
Z danych pochodzących z 2007 roku wynika, że znaczna część z grona ponad 1,7 mln posiadających takie konta, ma je jedynie dlatego, że żyje w przekonaniu, że przymus taki istnieje. Co więcej, rezygnacja z takich rozwiązań to bardzo skuteczna metoda na obniżenie kosztów stałych w firmie związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Awatar użytkownika
Roksana
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2013, 12:55

25 kwie 2013, 10:51

Takie konta w niektórych bankach są bardzo tanie - z tego co wiem, to korzytsaną ofertę na mBank - więc nie jest to jakiś tam znowu wielki wydatek, a porządek w finansach firmowych, poprzez oddzielenie ich od budżetu domowego - prywatnego jest bardzo istotny.
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

16 sty 2014, 11:44

Z tego, co wiem, jest to wymagane, ale takie konta rzeczywiście nie są drogie, a banki oferują różne możliwości w ramach prowadzenia takich kont. Nie uważam więc, że jest to jakiś największy problem, związany z prowadzeniem DG ;) Już większe trudności sprawia staranie się o dotacje ue w taki sposób, żeby je otrzymać! :)
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

18 sty 2014, 09:07

Mbank i chyba jeszcze Alior ma korzystną ofertę dla firm
Awatar użytkownika
daniela
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2014, 18:26

24 lip 2014, 19:31

Jeżeli prowadzisz firmę to musisz założyć konto firmowe .Na obecną chwilę banki mają atrakcyjne oferty .Nie musisz płacić za prowadzenie konta ,oraz nie ponosisz opłat za wypłaty z bankomatów .Najlepiej jak zerkniesz sobie tutaj comperia.pl/forum poczytasz i dowiesz się który bank ma odpowiednią ofertę ,wtedy zadecydujesz gdzie założysz konto firmowe.
Awatar użytkownika
smagny
Posty: 293
Rejestracja: 25 gru 2013, 19:33

21 paź 2014, 13:38

A Ty, który bank wybrałeś? Jak się jeszcze wahasz to skorzystaj z porównywarki i zobacz tutaj na spokojnie sobie przeczytaj co i jak. Najgorsze co może być, to zakładanie konta na szybko, bo jest jakaś fajna promocja. A potem okazuje się, że nic ciekawego bank nie ma do zaoferowania...
Awatar użytkownika
justik25
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2014, 09:31

29 kwie 2015, 10:45

Warunki warunkami, ale ważne jest też, by wybrać bezpieczne konto bankowe. W przypadku finansów firmy jeszcze bardziej istotne jest, żeby pieniądze były na rachunku w 100% bezpieczne.
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

07 maja 2015, 08:41

Wydaję mi się, że akurat każdy większy bank ma teraz na tyle dobre zabezpieczenia, że nie należy się tym martwić.
Awatar użytkownika
harmonia
Posty: 357
Rejestracja: 13 maja 2013, 13:18

12 maja 2015, 12:07

Też myślę, że konto w jednym z większych banków na pewno będzie bezpieczne.
Awatar użytkownika
maltanczyk
Posty: 91
Rejestracja: 11 lis 2014, 15:01

19 maja 2015, 11:04

konto firmowe najlepiej załozyć jak najszybciej bo z doświadczenia wiem, że lepiej nie mieszać finansów firmowych i osobistych. w idea banku maja dobre konto dla jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej - http://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa