skąd wziąć pieniądze na działalność?

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vibovit
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2010, 23:59

06 sie 2010, 00:04

Witam,

mam pomysł na firmę i zastanawiam się skąd, oprócz dotacji, mam szansę uzyskać dofinansowanie?

chodzi mi przede wszystkim o jakieś konkursy na które mogłabym się zgłosić jakoby "przy okazji" - i tak już piszę biznesplan i tak, a jako że uważam swój pomysł za dość innowacyjny, chciałabym zwiększyć nieco swoje szanse :)

jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
daniello1984
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2010, 11:24

11 sie 2010, 11:34

z tego co wiem to najlepiej czekać na konkursy PARPu, ale też są chyba w województwach konkursy o dotacje z Unii Europejskiej do tego jeszcze trzeba dodać takie rzeczy jak konkursy z Urzędów Pracy, czy inne aktywizujące ludzi
Awatar użytkownika
mrowkojad
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:59

02 lis 2010, 10:42

konkursy ogólnopolskie, czyli z PARPu to jedno, ale są też konkursy regionalne, w których chyba ma się większe szanse na uzyskanie dofinansowania, punkty ifnormacyjne ich dotyczące działają przy urzędach marszałkowskich
Awatar użytkownika
cereme
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2010, 20:17

01 cze 2011, 20:29

najlepiej zwrócić się o dotacje. Jeżeli jednak nigdy nie miałeś do czynienia z podobnymi wnioskami, lepiej znajdź firmę typu IAKG lub jakiegoś specjalistę w tej dziedzinie, który pomoże Ci w sformułowaniu go.
Awatar użytkownika
karol_333
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2011, 12:22

11 sie 2011, 15:15

Jeśli chcesz mieć dobrze sformułowany wniosek, który będzie miał szansę otrzymać dotację, to jednak warto zwrócić się bezpośrednio do osób zajmujących się pisaniem takich wniosków, na pewno uzyskasz trochę pomocnych informacji nawet jeśli będzie to jedynie konsultacja
Awatar użytkownika
znajoma
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2011, 08:51

13 lut 2012, 10:28

Na otwarcie działalności można uzyskać pieniądze z urzędu pracy. Akurat mamy początek roku, więc w wielu urzędach środki dopiero zaczynają się pojawiać, są lub wkrótce będą. Kwota max. dofinansowania to 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia, czyli ponad 20 tys. zł. Więcej informacji można uzyskać na infolinii urzędu pracy (Zielona Linia tel. 19524).
Awatar użytkownika
Plawin
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:05

16 lut 2012, 17:09

znajoma pisze: Na otwarcie działalności można uzyskać pieniądze z urzędu pracy. Akurat mamy początek roku, więc w wielu urzędach środki dopiero zaczynają się pojawiać, są lub wkrótce będą. Kwota max. dofinansowania to 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia, czyli ponad 20 tys. zł. Więcej informacji można uzyskać na infolinii urzędu pracy (Zielona Linia tel. 19524).


Dokładnie. Jak znajdziesz taka osobe - to z pewnością będzie wiedzieć o aktualnych konkursach
Awatar użytkownika
daknez
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45

23 kwie 2012, 12:05

Możesz też spróbować poszukać Anioła Biznesu. Z tymże potrzebny jest wtedy dobry pomysł i perfekcyjny biznes plan. Z pomocą takiego inwestora, który oprócz kapitału pomaga w rozkręceniu działalności, można szybko osiągnąć sukces.
Awatar użytkownika
wyspiarz
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2012, 08:08

04 maja 2012, 08:14

Słyszałem, że europejskie fundusze dają nawet do 100tys na działalność, ale trzeba mieć dobry biznes plan, aby ubiegać się o taką sumkę. Zakłady pracy natomiast dają chyba koło 10tys na start
Awatar użytkownika
mista_lova
Posty: 17
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:48

15 paź 2012, 12:28

W tym przypadku chyba warto byłoby się zainteresować wsparciem Aniołów Biznesu, czytałem, że niedługo rusza organizowany cykl spotkań "w cztery oczy z inwestorem", gdzie będzie można porozmawiać bezpośrednio z inwestorem, może byłby przydatny dla osób poszukujący źródła finansowania swojego przedsięwzięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własna działalność - DG, spółki, franczyza”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa