Czy szkolenia cokolwiek dają?

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
holik
Posty: 45
Rejestracja: 26 lis 2009, 09:21

26 wrz 2011, 07:15

W sieci widzę setki szkoleń z różnej tematyki.
Czy faktycznie wydając te kilka tysięcy na kursy i szkolenia można się odpowiednio przygotować do wykonywania danej pracy? Czy to nie jest zwyczajne wyrzucanie pieniędzy w błoto? Jak to oceniacie ze swojej perspektywy?
Awatar użytkownika
Skarbek
Posty: 45
Rejestracja: 28 kwie 2010, 15:01

27 wrz 2011, 16:55

Samo szkolenie nigdy cię niczego nie nauczy - to zależy od ciebie! Idziesz na takiej szkolenie to powinnaś być odpowiednio nastawiona, zaangażowana. Powinnaś myśleć o celu. Musisz zadawać pytania. To nie szkoła, że trzeba chować się w koncie, aby tylko zdobyć oczekiwany papier. Tutaj trzeba ciężko pracować. Wtedy dobre szkolenie na pewno przyniesie oczekiwane efekty!
Awatar użytkownika
holik
Posty: 45
Rejestracja: 26 lis 2009, 09:21

28 wrz 2011, 07:30

No właśnie - myślę cały czas o szkoleniu kosmetycznym. W tej branży wciąż jest zapotrzebowanie na ludzi i uważam, że mogłabym tam wiele zdziałać. Jak sądzicie? Czy w tej branży można dobrze zarabiać?
Awatar użytkownika
filoo
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2011, 10:10

03 paź 2011, 10:26

myślę, że tak. Tylko kwestia tego w jak dużym mieście chcesz pracować, jeśli jest to nieduże miasto gdzie są 3 salony kosmetyczne to masz sporo zarobić. Inaczej sprawa się ma z dużymi miastami, tam jest bardzo duża konkurencja, wtedy zależy od tego gdzie będziesz pracować, czy w jakimś bardziej popularnym miejscu czy nie.
Awatar użytkownika
holik
Posty: 45
Rejestracja: 26 lis 2009, 09:21

05 paź 2011, 07:20

No tak! Przecież takie szkolenia można sobie załatwić za friko w ramach Urzędu Pracy!
Dobrze, że o tym przypomniałeś. Mam jeden problem - czy każde szkolenie można sobie w ten sposób załatwić?
Czytałem na forach o szkoleniach kosmetycznych w warszawskiej szkole New Nails... Czy dofinansowanie dotyczy również nich?
Awatar użytkownika
Skarbek
Posty: 45
Rejestracja: 28 kwie 2010, 15:01

06 paź 2011, 09:48

Jeśli tylko będziesz naprawdę wiele potrafiła, a co więcej, będziesz dobra i ceniona to zarobisz sporo kasy. Dobrze jest posiadać własny salon, ale o czym my mówimy. Najpierw naucz się tego, co chcesz sprzedawać. W jakim mieście chcesz się uczyć? W jakiejś konkretnej okolicy?
Awatar użytkownika
holik
Posty: 45
Rejestracja: 26 lis 2009, 09:21

07 paź 2011, 07:19

Już chyba mam szkołę, która spełni moje oczekiwania. Lektura internetu pomogła. Zdecydowanie jestem za firmą New Nails z Warszawy. Mają siedzibę na ulicy Grzybowskiej. Teraz chciałbym zasięgnąć waszych rad - co możecie powiedzieć o tej szkole i jej działaniu?
Awatar użytkownika
Skarbek
Posty: 45
Rejestracja: 28 kwie 2010, 15:01

14 paź 2011, 18:30

Z czystej ciekawości zerknęłam na internet i często ludzie piszą o tej firmie. Raczej pozytywnie, więc jeśli lokalizacja ci odpowiada to nic jak tylko korzystać. Takie szkoły są naprawdę dobrym miejscem na szybkie uzupełnienie wiadomości, co przecież łatwe nie jest.
Awatar użytkownika
holik
Posty: 45
Rejestracja: 26 lis 2009, 09:21

17 paź 2011, 07:21

Zapisałam się już na szkolenie w New Nails - nie czekałam już na jakiekolwiek porady.
Zaczynam naukę na początku listopada i wtedy zgłoszę się z pierwszymi opiniami. Całość załatwiłam telefonicznie i teraz czekam już tylko na szkolenie.
Awatar użytkownika
Skarbek
Posty: 45
Rejestracja: 28 kwie 2010, 15:01

24 paź 2011, 10:29

Czekając na kolejne rady pewnie jeszcze przez miesiąc bujała byś się z tematem. Tutaj o to przecież chodzi. Wybrałaś doskonale.
Czekamy na relację jak ci poszło i czy faktycznie wiele się nauczyłaś. Powodzenia życzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własna działalność - DG, spółki, franczyza”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa