Forum na sprzedaż

moja własna firma budowlana

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje

moja własna firma budowlana

Postautor: karolak » 09 lip 2015, 12:46

Witam!
przymierzam się do otwarcia swojej firmy budowlanej i szukam kogos kto na początku może mi pomóc z całą dokumentacją. Rok temu pracowałem w firmie budowlanej (http://www.zygbud.com.pl/) i byłem bardzo zadowolony, dlatego postanowiłem swój biznes otworzyć. Jakie macie wskazówki dla początkujących?
karolak

Re: moja własna firma budowlana

Postautor: andrecourt » 05 sie 2015, 9:38

też mam firmę budowlaną, a ściślej działam w branży usług dźwigowych... Powiem ci że specyfika sektora budowlanego jest na tyle skomplikowana że lepiej postawić na dobrą księgową. Tak jak w przypadku mojej firmy - gdybym sam miał obliczyć amortyzację sprzętu dźwigowego, lub odliczać koszty wynajmu żurawia wg stawek których jest cała masa, to tylko bym siedział w papierach ;)
andrecourt

Postautor: maltanczyk » 11 wrz 2015, 12:40

ja otworzyłem firmę alenie obeszło sie bez pozyczki.... https://www.ideabank.pl/ poratował mnie ten bank, oferta wydaje mi sie najkorzystaniejsza. na razie biznes całkiem sie kręci, zobaczyymy jak bedzie po roku bo tyle sobie daję żeby zobaczyć czy własna firma ma sens
maltanczyk

Postautor: harmonia » 15 wrz 2015, 9:52

Czasami ciężko ruszyć z nową działalnością bez wsparcia finansowego, więc to zupełnie zrozumiałe.
harmonia

Postautor: april23 » 31 sty 2016, 13:58

Jeśli masz doświadczenie w tej branży i swoich klientów, to na pewno warto spróbować.
april23

Postautor: smagny » 11 lut 2016, 17:11

andrecourt pisze:też mam firmę budowlaną, a ściślej działam w branży usług dźwigowych... Powiem ci że specyfika sektora budowlanego jest na tyle skomplikowana że lepiej postawić na dobrą księgową.

karolak pisze:Witam, przymierzam się do otwarcia swojej firmy budowlanej i szukam kogos kto na początku może mi pomóc z całą dokumentacją.

Na wasze troski z rozliczaniem działalności tylko doświadczone biuro. Zapytajcie o współpracę jasta.pl księgowego z tychów, region Katowice, Mikołów ...jeśli komuś po drodze. Jako ciekawostkę przytoczę fakt, ze firmy zlecają u nich kontrole swoich działów księgowych, przekazują zadania swoich księgowych, zamawiają asystę doradczą przy zawiązywaniu spółek. Świadczy to o dużym zaufaniu.
smagny

Postautor: Drzewant » 19 lut 2016, 11:37

Moim zdaniem powinieneś zadbać o księgowość, controlling finansowy i zarządzanie przepływem dokumentów. Prowadzenie biznesu nie należy do prostych rzeczy, ale daje mnóstwo satysfakcji, jeśli widać efekty i firma stale się rozwija. Życzę sukcesów!
Drzewant

Postautor: Czarek_1 » 27 lut 2016, 16:36

księgowość to podstawa, później odpowiednio dobrane kadry i ludzie
Czarek_1

Postautor: mirekwalczyk » 05 maja 2016, 13:35

Są specjalne firmy doradcze i księgowe które pomogą ci zająć się całą dokumentacją. Samemu nie jest łatwo to wszystko pozałatwiać, dobrze powierzyć to komuś kto się na tym zna.
mirekwalczyk

Postautor: karolkaa » 16 maja 2016, 10:03

bez ksiegowosci nie uciagniesz dlugo
karolkaa

Następna

Wróć do Własna działalność