Praca... szukac samodzielnie czy przez agencje?

Poradnik, własna działalność, czarna lista, biała lista, WRS, konto w banku, NIN - National Insurance National Insurance Number, po pracy, zakwaterowanie, poszukiwanieie pracy
Awatar użytkownika
bakoma320
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:57

01 mar 2010, 19:04

Witam !

Wraz z dwójką znajomych chcielibyśmy się udać na rok do pracy do Wielkiej Brytanii.
Pierwszy pomysł jaki był to aby wyjechać z jakiegoś biura lub jakiejś podobnej instytucji która organizuję prace,
ogólnie rzecz biorąc aby nie jechać tam w ciemno .
Udawał ktoś się z was może przez tą agencję :http://www.workuk.pl/ ?
Co ogólnie o tym myślicie ? Można im zaufać ?
Może zna ktoś podobną agencje która została przez was wypróbowana i którą możecie polecić ?
Bardzo bylibyśmy wdzięczni za jakieś strony oraz porady z waszej strony .

Drugim pomysłem jest aby wyjechać w ciemno do Wielkiej Brytanii i tam poszukać pracy .
Jest on trochę trudniejszy ponieważ to nasz pierwszy taki wyjazd i nie mamy żadnych znajomych w Wielkiej Brytanii .
Czy mamy duże szanse na samodzielne znalezienie pracy? Chcialbym wspomniec ze nie mamy zbyt wygorowanych oczekiwan.
Angielski znamy na poziomie komunikatywnym więc nie powinniśmy mieć problemów z porozumieniem się i szukaniem na własną rękę.

Chciałbym zaznaczyć że ma to być tylko rok przejsciowy przed rozpoczeciem studiow
(takze w Wielkiej Brytani).

Co myślicie o tych pomysłach ?
Który dla was wydaję się lepszy i dlaczego ?
Był może ktoś w takiej pracy ? I co może nam doradzić ?

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Roża
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2010, 10:54

14 maja 2010, 15:41

Nie mam żadnego doświadczenia z Agencjami pracy. Większość moich znajomych, która zdecydowała się na pracę w Anglii jechała w ciemno. Tylko jednemu znajomemu ze wszystkich nie udało się zdobyć pracy. Reszta ja znalazła.

Nie wiem jednak, czy ten moment na wyjazd do Anglii jest odpowiedni:)
admin
Site Admin
Site Admin
Posty: 31
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:59
Lokalizacja: Polska

15 maja 2010, 10:14

Napisz jaka jest znajomość Twojego angielskiego. Może coś się poradzi.
Awatar użytkownika
Roża
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2010, 10:54

17 maja 2010, 15:13

No właśnie, zgadzam się, że twoja znajomość angielskiego może być tutaj istotnym wyznacznikiem.
Awatar użytkownika
janlen
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:49

17 maja 2010, 19:56

Zdecydowanie najlepiej szukać pracy samemu. Kup starter jakiegoś prepaida, wejdź na gumtree i dzwoń po kolei do interesujących Ciebie ludzi/ofert. Ja tak robiłem, znajomy podobnie tylko w Irlandii i nigdy dłużej jak 2-3 dni nie szukaliśmy roboty ;)
Awatar użytkownika
daniello1984
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2010, 11:24

11 sie 2010, 11:35

moja siostra jak była w Anglii to tylko przez agencje szukała, bo jest pewnie, jak dla takiego świeżaka z Polski, co to dopiero raczkuje na rynku brytyjskim, bo potem przychodzi co do czego i jest spory problem, pojawi się problem ze skarbówką i oni cię reprezentują :P
Awatar użytkownika
dominika
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2011, 13:16
Lokalizacja: Białystok

13 cze 2011, 14:09

Ja bym chyba bała się pierwszy raz jechać w ciemno. Raczej szukałabym przez agencję, a ewentualnie gdybym miała zamiar kolejny raz wyjeżdżać to wtedy może już szukałabym samodzielnie, bo miałabym większe rozeznanie na tamtym rynku.
Z drugiej strony jeśli jedzie się ze znajomymi to można zaryzykować, bo zawsze to raźniej.
Awatar użytkownika
znajoma
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2011, 08:51

30 sie 2011, 15:00

Proponowałabym najpierw przejrzeć oferty jakie ma Eures. Jest to sieć europejskich ofert pracy, sprawdzonych i bezpiecznych, zawsze można coś tam znaleźć. Najlepiej zajrzeć do nich na stronę lub zadzwonić na Zieloną Linię (tel. 19 524). Są to instytucje publicznych służb zatrudnienia.
Awatar użytkownika
rosomanka
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2011, 16:12

27 kwie 2012, 09:35

mysle, ze szukac pracy w ciemno po prostu sie nie oplaca. po pierwsze tracisz czas, po drugie nerwy a po trzecie i tak nie masz pewnosci czy jakas prace znajdziesz i przypadkiem nie wrocisz z torbami. ja szukalam jakis czas na wlasna reke i nic mi sie nie udalo, teraz probuje z eurokontaktem, no i juz widac pierwsza roznice taka, ze tylko decydujesz sie na prace a agencja szuka ci mieszkania i negocjuje warunki umowy.
Awatar użytkownika
agentka12
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2012, 19:49
Lokalizacja: Wrocław

25 paź 2012, 20:00

Możesz przez agencję jak i również samodzielnie. Ja byłam w Anglii rok temu po przylocie zarejestrowałam się w agencji i czekałam 2 tygodnie i zadzwonili :) udało się i pracowałam 3 miesiace, bywały okresy ze było mniej pracy to wtedy sama szukałam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anglia”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa