Jak długo trzeba pracować za najniższą krajową?

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne
Awatar użytkownika
Pajal
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:00

14 mar 2012, 20:16

Witam, od stycznia pracuję w firmie w której już kiedyś pracowałem. Przyjęto mnie w styczniu pierw na miesiąc umowa zlecenie za 1500zł brutto. Po miesiącu zmieniono mi umowę na Umowa o pracę na czas określony (3 miesiące). Ale wynagrodzenie w dalszym ciągu jest takie jakie było czyli 1500zł. Inni pracownicy mają 2400zł brutto, moje pytanie jest następujące jak długo pracodawca może mi płacić najniższą krajową? czy jest to zgodne z prawem?.
Wydaje mi się że jeśli zostawili mnie w pracy to powinni przynajmniej stawkę dać na 1800 brutto, a nie w dalszym ciągu 1500brutto. Oczywiście z poleceń które dostaję od przełożonego wykonuje solidnie i sumiennie więc nie może być mowy o tym że np coś zrobiłem źle, lub że się nie nadaję. Proszę o jakąś radę jak to wygląda w prawie pracy bo nie ukrywam że czuję się troszkę dyskryminowany taką stawką.
Aha praca jest w Polsce..
Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakieś odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Pajal
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2012, 20:00

04 kwie 2012, 11:56

Ale ja już kiedyś pracowałem w tej samej firmie dokładnie od 2007 roku do 2010 roku. Dyrektor który tak dzieli kasą zna mnie bo kiedyś sam był pracownikiem fizycznym, tylko że on mnie nie cierpi bo się nie lubiał z moim ojcem, i problem jest w tym że ten koleś nie umie oddzielić widocznie pracy od tego co ma do kogoś osobiście, co mnie dziwi bo ja mu nigdy nic nie zrobiłem ja z tym kolesiem nawet nie gadałem :P zawiła opcja. Po prostu koleś mnie nie lubi i mnie chce zniechęcić chyba. Kierownik produkcji proponował nawet by dać mi aby 1800zł bo wykonuję wszystko okej staram się itp itd ale paniacz Dyrektor nie wyraził zgody, dlaczego tego nikt nie wie, a powinien jako pracodawca wyjaśnić o co kaman. Tak mi się przynajmniej wydaje...
Awatar użytkownika
aniaz1
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2012, 16:59

13 lis 2012, 17:08

NIestety nie ma reguły. To tylko dobra wola pracodawcy
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

10 gru 2013, 14:47

Pracodawca ma obowiązek wypłacania wynagrodzenia na poziomie nie niższym, niż najniższa krajowa. Nie ma żadnych zapisów na temat tego, że musi pensję zwiększać z czasem. Najprościej byłoby porozmawiać z szefem o możliwej podwyżce. Warto się do takiej rozmowy przygotować, aby w razie co móc wymienić konkretne powody, dla których zasługujesz na podwyżkę.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Mola121
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2014, 09:08

23 sty 2014, 09:25

Niestety nie możesz zmusić pracodawcy do płacenia ci więcej .. ;( A szkoda :p
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

25 sty 2014, 18:08

Dokładnie - niestety żadne prawo nie gwarantuje nam podwyższenia płacy minimalnej, zależy to wyłącznie od pracodawcy
Awatar użytkownika
ochnik
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2015, 14:45

19 mar 2015, 12:48

Ja to w ogóle śmieję się z tych "ochłapów, co nam rzekomo Państwo i przepisy zapewniają. Prawo swoją drogą, a rzeczywistość - swoją. W praktyce wygląda to różnie, a pracodawcy rozmaite sztuczki stosują, żeby wyjść na swoje. Z drugiej strony się nie dziwię, bo w tym kraju każdy kombinuje jak umie. Nooo, a temacie najniższej krajowej, to wzrosła nam ona w 2015 aż o całe... UWAGA!: 70 zł! :D
http://www.praca.bielsko.pl/porady-dla- ... -2015-roku
Awatar użytkownika
Maarek
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2015, 20:38
Lokalizacja: Wałbrzych

15 kwie 2015, 21:41

szczeart ma rację. Puki rynek pracy należy do pracodawcy pracownicy są na straconej pozycji. Ale nie tylko spadek bezrobocia może zmienić opisaną sytuację. Jest jeszcze inna opcja - skoro kiepsko płacą to trzeba się zwolnić i szukać czegoś lepszego. A właściwie w odwrotnej kolejności bo żyć za coś też trzeba.:)
Awatar użytkownika
Monika87
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2015, 14:20
Lokalizacja: Legnica

18 kwie 2015, 14:43

Maarek ma rację, praca to nie dożywocie. W obecnych, co tu gadać, ciężkich dla pracowników czasach trzeba wykazać się elastycznością. A może czas pomyśleć o własnej działalności? :)
Awatar użytkownika
april23
Posty: 349
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:33

27 maja 2015, 10:58

To zależy tylko od pracodawcy, ale moim zdaniem jeśli uważasz, że zasługujesz na wyższą pensję to powinieneś z nim porozmawiać. Jeśli nie będzie chciał Ci jej podnieść to możesz szukać innej pracy, bo wiesz na czym będziesz stać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie prawo i księgowość”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa